Scoreboard 3-26
Mar 26, 2013 | 446 views | 0 0 comments | 2 2 recommendations | email to a friend | print
ON AIR

TV SportsWatch

Tuesday, March 26

GOLF

11 a.m.

TGC — Tavistock Cup, final round, at Windermere, Fla.

MAJOR LEAGUE BASEBALL

1 p.m.

ESPN — Preseason, St. Louis vs. N.Y. Mets, at Port St. Lucie, Fla.

MEN’S COLLEGE BASKETBALL

7:30 p.m.

ESPN — NIT, quarterfinal, Maryland at Alabama

NBA BASKETBALL

7 p.m.

TNT — New York at Boston

9:30 p.m.

TNT — L.A. Clippers at Dallas

NHL HOCKEY

7:30 p.m.

NBCSN — N.Y. Rangers at Philadelphia

SOCCER

3:55 p.m.

ESPN2 — World Cup qualifier, France vs. Spain, at Paris

10:15 p.m.

ESPN — World Cup qualifier, Mexico vs. United States, at Mexico City

WOMEN’S COLLEGE BASKETBALL

7 p.m.

ESPN2 — NCAA Division I tournament, second round, North Carolina at Delaware or Kentucky vs. Dayton at Queens, N.Y.

9 p.m.

ESPN2 — NCAA Division I tournament, second round, Florida State at Baylor; Michigan at Stanford; Penn St. at LSU; Notre Dame at Iowa.

ON TAP

Tuesday, March 26

BASEBALL

West Georgia Tech at Cleveland State (DH), 2

Ooltewah at Walker Valley, 5

Rhea County at Cleveland, 5

Sweetwater at Polk County, 5

Bradley Central vs. Albertos Magnas High School (NY) (Cocoa Beach, Fla.), TBA

SOFTBALL

Point University at Lee University (DH), 3

Polk County at Hixson, 7

Wednesday, March 27

BASEBALL

Cleveland at Rhea County, 7

Walker Valley at Ooltewah, 7

Lee University at Tennessee Wesleyan College, 3

SOFTBALL

Shorter University at Lee University (DH), 3

Thursday, March 28

BASEBALL

Cleveland State at Volunteer State, 3

Bradley Central vs. New Rochelle High School (NY) (Cocoa Beach, Fla.), TBA

Pounder Invitational

Cleveland participating

Walker Valley vs. Daniel Boone (at Hunter Wright), 5

Polk County vs. Clarksville, 6:15

SOFTBALL

Polk County at Alcoa (DH), 4:30

Riverdale Tournament

Walker Valley participating

Friday, March 29

BASEBALL

Cleveland State at Volunteer State (DH), 1

Lee University at Loyola University, 7

Pounder Invitational

Polk County vs. Andulusia (Ala.) (Hixson), 1:15

Walker Valley at Science Hill, 2:30

Cleveland vs. Polk County (Hixson), 3:30

Walker Valley vs Sullivan South (Science Hill), 4:45

SOFTBALL

Cleveland State at Walters State, 1

Riverdale Tournament

Walker Valley participating

TRACK

Emory Classic, Atlanta

Lee University participating, TBD

Saturday, March 30

BASEBALL

Lee University at Loyola University (DH), 2

Pounder Invitational

Cleveland participating

Walker Valley at Dobyns-Bennett, 10

Polk County vs. Hixson (Hixson), 4:45

SOFTBALL

Cleveland State at Walters State, 1

Riverdale Tournament

Walker Valley participating

TRACK

Emory Classic, Atlanta

Lee University participating, TBD

BASKETBALL

National Basketball Association

All Times EDT

EASTERN CONFERENCE

Atlantic Division

W L Pct GB

x-New York 42 26 .618 —

x-Brooklyn 41 29 .586 2

Boston 36 33 .522 6½

Philadelphia 27 42 .391 15½

Toronto 26 44 .371 17

Southeast Division

W L Pct GB

y-Miami 56 14 .800 —

Atlanta 39 32 .549 17½

Washington 26 44 .371 30

Orlando 18 53 .254 38½

Charlotte 16 54 .229 40

Central Division

W L Pct GB

x-Indiana 44 27 .620 —

Chicago 38 31 .551 5

Milwaukee 34 35 .493 9

Detroit 24 47 .338 20

Cleveland 22 47 .319 21

WESTERN CONFERENCE

Southwest Division

W L Pct GB

x-San Antonio 53 17 .757 —

x-Memphis 47 23 .671 6

Houston 39 31 .557 14

Dallas 34 36 .486 19

New Orleans 24 46 .343 29

Northwest Division

W L Pct GB

x-Oklahoma City 52 19 .732 —

x-Denver 49 22 .690 3

Utah 34 36 .486 17½

Portland 33 37 .471 18½

Minnesota 24 44 .353 26½

Pacific Division

W L Pct GB

x-L.A. Clippers 48 22 .686 —

Golden State 40 31 .563 8½

L.A. Lakers 36 34 .514 12

Sacramento 25 46 .352 23½

Phoenix 23 48 .324 25½

x-clinched playoff spot

y-clinched division

Monday’s Games

Indiana 100, Atlanta 94

Miami 108, Orlando 94

Washington 107, Memphis 94

Denver at New Orleans, 8 p.m.

Philadelphia at Utah, 9 p.m.

L.A. Lakers at Golden State, 10:30 p.m.

Tuesday’s Games

New York at Boston, 7 p.m.

Minnesota at Detroit, 7:30 p.m.

L.A. Clippers at Dallas, 9:30 p.m.

NCAA Tournament Glance

All Times EDT

FIRST ROUND

At UD Arena

Dayton, Ohio

Tuesday, March 19

N.C. A&T 73, Liberty 72

Saint Mary’s (Cal) 67, Middle Tennessee 54

Wednesday, March 20

James Madison 68, LIU Brooklyn 55

La Salle 80, Boise State 71

EAST REGIONAL

Second Round

Thursday, March 21

At Rupp Arena

Lexington, Ky.

Butler 68, Bucknell 56

Marquette 59, Davidson 58

At HP Pavilion

San Jose, Calif.

California 64, UNLV 61

Syracuse 81, Montana 34

Friday, March 22

At UD Arena

Dayton, Ohio

Temple 76, N.C. State 72

Indiana 83, James Madison 62

At The Frank Erwin Center

Austin, Texas

Miami 78, Pacific 49

Illinois 57, Colorado 49

Third Round

Saturday, March 23

At Rupp Arena

Lexington, Ky.

Marquette 74, Butler 72

At HP Pavilion

San Jose, Calif.

Syracuse 66, California 60

Sunday, March 24

At UD Arena

Dayton, Ohio

Indiana 58, Temple 52

At The Frank Erwin Center

Austin, Texas

Miami 63, Illinois 59

Regional Semifinals

Thursday, March 28

At The Verizon Center

Washington

Miami (29-6) vs. Marquette (25-8), 7:15 p.m.

Indiana (29-6) vs. Syracuse (28-9), 30 minutes following

Regional Championship

Saturday, March 30

Semifinal winners, TBA

SOUTH REGIONAL

Second Round

Thursday, March 21

At The Palace of Auburn Hills

Auburn Hills, Mich.

Michigan 71, South Dakota State 56

VCU 88, Akron 42

Friday, March 22

At Wells Fargo Center

Philadelphia

Florida Gulf Coast 78, Georgetown 68

San Diego State 70, Oklahoma 55

At The Sprint Center

Kansas City, Mo.

North Carolina 78, Villanova 71

Kansas 64, Western Kentucky 57

At The Frank Erwin Center

Austin, Texas

Florida 79, Northwestern State 47

Minnesota 83, UCLA 63

Third Round

Saturday, March 23

At The Palace of Auburn Hills

Auburn Hills, Mich.

Michigan 78, VCU 53

Sunday, March 24

At Wells Fargo Center

Philadelphia

Florida Gulf Coast 81, San Diego State 71

At The Sprint Center

Kansas City, Mo.

Kansas 70, North Carolina 58

At The Frank Erwin Center

Austin, Texas

Florida 78, Minnesota 64

Regional Semifinals

Friday, March 29

At Cowboys Stadium

Arlington, Texas

Kansas (31-5) vs. Michigan (28-7), 7:37 p.m.

Florida Gulf Coast (26-10) vs. Florida (28-7), 30 minutes following

Regional Championship

Sunday, March 31

Semifinal winners, TBA

MIDWEST REGIONAL

Second Round

Thursday, March 21

At Rupp Arena

Lexington, Ky.

Louisville 79, N.C. A&T 48

Colorado State 84, Missouri 72

At The Palace of Auburn Hills

Auburn Hills, Mich.

Michigan State 65, Valparaiso 54

Memphis 54, Saint Mary’s (Cal) 52

At HP Pavilion

San Jose, Calif.

Saint Louis 64, New Mexico State 44

Oregon 68, Oklahoma State 55

Friday, March 22

At Wells Fargo Center

Philadelphia

Duke 73, Albany (N.Y.) 61

Creighton 67, Cincinnati 63

Third Round

Saturday, March 23

At Rupp Arena

Lexington, Ky.

Louisville 82, Colorado State 56

At The Palace of Auburn Hills

Auburn Hills, Mich.

Michigan State 70, Memphis 48

At HP Pavilion

San Jose, Calif.

Oregon 74, Saint Louis 57

Sunday, March 24

At Wells Fargo Center

Philadelphia

Duke 66, Creighton 50

Regional Semifinals

Friday, March 29

At Lucas Oil Stadium

Indianapolis

Louisville (31-5) vs. Oregon (28-8), 7:15 p.m.

Duke (29-5) vs. Michigan State (27-8), 30 minutes following

Regional Championship

Sunday, March 31

Semifinal winners, TBA

WEST REGIONAL

Second Round

Thursday, March 21

At EnergySolutions Arena

Salt Lake City

Wichita State 73, Pittsburgh 55

Gonzaga 64, Southern 58

Arizona 81, Belmont 64

Harvard 68, New Mexico 62

Friday, March 22

At UD Arena

Dayton, Ohio

Ohio State 95, Iona 70

Iowa State 76, Notre Dame 58

At The Sprint Center

Kansas City, Mo.

Mississippi 57, Wisconsin 46

La Salle 63, Kansas State 61

Third Round

Saturday, March 23

At EnergySolutions Arena

Salt Lake City

Arizona 74, Harvard 51

Wichita State 76, Gonzaga 70

Sunday, March 24

At UD Arena

Dayton, Ohio

Ohio State 78, Iowa State 75

At The Sprint Center

Kansas City, Mo.

La Salle 76, Mississippi 74

Regional Semifinals

Thursday, March 28

At The Staples Center

Los Angeles

Arizona (27-7) vs. Ohio State (28-7), 7:47 p.m.

Wichita State (28-8) vs. La Salle (24-9), 30 minutes following

Regional Championship

Saturday, March 30

Semifinal winners, TBA

FINAL FOUR

At The Georgia Dome

Atlanta

National Semifinals

Saturday, April 6

Midwest champion vs. West champion, 6 or 8:30 p.m.

South champion vs. East champion, 6 or 8:30 p.m.

National Championship

Monday, April 8

Semifinal winners, 9 p.m.

National Invitation Tournament Glance

Monday, March 25

Providence 77, Robert Morris 68

BYU 90, Mercer 71

Louisiana Tech (27-6) at Southern Mississippi (26-9), 10 p.m.

Quarterfinals

Tuesday, March 26

Maryland (24-12) at Alabama (23-12), 7:30 p.m.

Wednesday, March 27

Iowa (23-12) at Virginia (23-11), 7 p.m.

Providence (19-14) vs. Baylor (20-14), TBA

Thursday, March 28-Saturday, March 30

Southern Mississippi-Louisiana Tech winner vs. BYU (23-11), TBA

At Madison Square Garden

New York

Semifinals

Tuesday, April 2

Semifinal, 7 p.m.

Semifinal, 9:30 p.m.

Championship

Thursday, April 4

Semifinal winners, 9 p.m.

BASEBALL

Spring Training Glance

AMERICAN LEAGUE

W L Pct

Kansas City 21 6 .778

Baltimore 18 7 .720

Seattle 19 10 .655

Detroit 18 11 .621

Cleveland 16 11 .593

Oakland 13 12 .520

Tampa Bay 15 14 .517

Texas 15 14 .517

Boston 15 15 .500

Minnesota 14 14 .500

Houston 13 14 .481

Chicago 11 13 .458

Toronto 12 16 .429

New York 12 17 .414

Los Angeles 8 17 .320

NATIONAL LEAGUE

W L Pct

Atlanta 18 14 .563

Colorado 14 12 .538

New York 13 12 .520

Arizona 14 14 .500

Chicago 16 16 .500

San Francisco 13 13 .500

San Diego 15 16 .484

St. Louis 13 14 .481

Philadelphia 13 15 .464

Washington 12 15 .444

Pittsburgh 12 16 .429

Miami 11 15 .423

Los Angeles 11 16 .407

Milwaukee 10 17 .370

Cincinnati 9 18 .333

NOTE: Split-squad games count in the standings; games against non-major league teams do not.

Monday’s Games

Baltimore 12, Boston 9

Toronto 13, Philadelphia 4

N.Y. Mets 7, Atlanta 4

St. Louis 4, Minnesota 3

Detroit 6, Miami 3

L.A. Angels 11, Chicago White Sox 5

Seattle 16, Cincinnati 0

San Francisco 9, Chicago Cubs 3

San Diego 3, Texas 1

Oakland 9, Milwaukee 7

Houston 6, Washington 4

Tampa Bay 6, Pittsburgh 2

L.A. Dodgers vs. Kansas City at Surprise, Ariz., 9:10 p.m.

Cleveland vs. Colorado at Scottsdale, Ariz., 10:10 p.m.

Tuesday’s Games

Washington vs. Miami at Jupiter, Fla., 1:05 p.m.

Baltimore vs. Minnesota at Fort Myers, Fla., 1:05 p.m.

Atlanta vs. Detroit at Lakeland, Fla., 1:05 p.m.

Tampa Bay vs. Philadelphia at Clearwater, Fla., 1:05 p.m.

Pittsburgh vs. Toronto at Dunedin, Fla., 1:05 p.m.

St. Louis vs. N.Y. Mets at Port St. Lucie, Fla., 1:10 p.m.

Chicago White Sox vs. Texas at Surprise, Ariz., 4:05 p.m.

Kansas City vs. Seattle at Peoria, Ariz., 4:05 p.m.

San Diego vs. San Francisco at Scottsdale, Ariz., 4:05 p.m.

Oakland vs. Cleveland at Goodyear, Ariz., 4:05 p.m.

Houston vs. N.Y. Yankees at Tampa, Fla., 7:05 p.m.

Colorado vs. L.A. Dodgers at Glendale, Ariz., 10:05 p.m.

Cincinnati vs. Chicago Cubs at Mesa, Ariz., 10:05 p.m.

L.A. Angels vs. Arizona at Scottsdale, Ariz., 10:10 p.m.

HOCKEY

National Hockey League

EASTERN CONFERENCE

Atlantic Division

GP W L OT Pts GF GA

Pittsburgh 33 25 8 0 50 116 84

New Jersey 33 15 11 7 37 82 89

N.Y. Rangers 31 15 13 3 33 73 76

N.Y. Islanders 32 14 15 3 31 93 105

Philadelphia 31 13 16 2 28 82 94

Northeast Division

GP W L OT Pts GF GA

Montreal 31 20 6 5 45 98 77

Boston 31 21 7 3 45 89 66

Ottawa 33 18 9 6 42 86 72

Toronto 33 17 12 4 38 99 95

Buffalo 32 13 15 4 30 86 100

Southeast Division

GP W L OT Pts GF GA

Winnipeg 33 17 14 2 36 84 98

Carolina 30 15 13 2 32 85 86

Washington 32 15 16 1 31 92 90

Tampa Bay 32 13 18 1 27 103 98

Florida 33 9 18 6 24 78 116

WESTERN CONFERENCE

Central Division

GP W L OT Pts GF GA

Chicago 31 24 4 3 51 106 71

Detroit 33 17 11 5 39 90 83

St. Louis 31 17 12 2 36 92 86

Nashville 33 14 13 6 34 83 88

Columbus 32 13 13 6 32 75 85

Northwest Division

GP W L OT Pts GF GA

Minnesota 31 19 10 2 40 86 75

Vancouver 32 17 9 6 40 87 85

Edmonton 31 11 13 7 29 74 91

Calgary 30 12 14 4 28 85 103

Colorado 31 11 16 4 26 79 100

Pacific Division

GP W L OT Pts GF GA

Anaheim 32 22 6 4 48 104 83

Los Angeles 32 18 12 2 38 93 80

San Jose 31 14 11 6 34 76 82

Dallas 32 15 14 3 33 87 97

Phoenix 32 13 15 4 30 82 90

NOTE: Two points for a win, one point for overtime loss.

Monday’s Games

Boston 3, Toronto 2, SO

Ottawa 3, New Jersey 2, SO

Los Angeles 5, Chicago 4

Nashville 3, Edmonton 2

Minnesota 7, Dallas 4

Detroit 3, Phoenix 2

San Jose 5, Anaheim 3

Tuesday’s Games

Florida at Toronto, 7 p.m.

Montreal at Pittsburgh, 7 p.m.

N.Y. Islanders at Washington, 7 p.m.

Winnipeg at Carolina, 7 p.m.

N.Y. Rangers at Philadelphia, 7:30 p.m.

Buffalo at Tampa Bay, 7:30 p.m.

Edmonton at St. Louis, 8 p.m.

Calgary at Chicago, 8:30 p.m.

Columbus at Vancouver, 10 p.m.

GOLF

Arnold Palmer Invitational Par Scores

Final

Tiger Woods (500), $1,116,000 69-70-66-70—275 -13

Justin Rose (300), $669,600 65-70-72-70—277 -11

Keegan Bradley (134), $297,600 74-69-66-71—280 -8

Gonzalo Fdez-Castano, $297,600 69-71-68-72—280 -8

Rickie Fowler (134), $297,600 73-67-67-73—280 -8

Mark Wilson (134), $297,600 71-68-70-71—280 -8

Thorbjorn Olesen, $207,700 69-73-66-73—281 -7

Ken Duke (75), $167,400 70-68-70-74—282 -6

Bill Haas (75), $167,400 69-66-73-74—282 -6

William McGirt (75), $167,400 74-70-70-68—282 -6

Henrik Stenson (75), $167,400 71-71-69-71—282 -6

Jimmy Walker (75), $167,400 69-69-70-74—282 -6

Scott Brown (60), $130,200 74-71-69-69—283 -5

Ben Kohles (57), $114,700 69-73-70-72—284 -4

Bubba Watson (57), $114,700 74-71-72-67—284 -4

Erik Compton (53), $93,000 72-72-70-71—285 -3

Chris Kirk (53), $93,000 71-72-72-70—285 -3

John Rollins (53), $93,000 68-72-71-74—285 -3

Brian Stuard (53), $93,000 74-69-67-75—285 -3

Camilo Villegas (53), $93,000 71-74-70-70—285 -3

Ben Curtis (48), $62,000 72-70-70-74—286 -2

Hunter Mahan (48), $62,000 71-70-70-75—286 -2

Carl Pettersson (48), $62,000 72-72-71-71—286 -2

Ian Poulter (48), $62,000 72-69-70-75—286 -2

Kevin Streelman (48), $62,000 74-71-70-71—286 -2

Vaughn Taylor (48), $62,000 71-74-70-71—286 -2

Retief Goosen (41), $42,160 73-69-73-72—287 -1

John Huh (41), $42,160 67-69-71-80—287 -1

John Senden (41), $42,160 71-72-70-74—287 -1

Josh Teater (41), $42,160 75-71-70-71—287 -1

Cameron Tringale (41), $42,160 72-73-68-74—287 -1

Johnson Wagner (41), $42,160 76-71-69-71—287 -1

Gary Woodland (41), $42,160 70-73-73-71—287 -1

Matt Every (35), $31,310 72-75-66-75—288 E

Brad Fritsch (35), $31,310 68-72-70-78—288 E

Zach Johnson (35), $31,310 70-76-69-73—288 E

Martin Laird (35), $31,310 74-73-68-73—288 E

Francesco Molinari, $31,310 75-71-70-72—288 E

Chris Stroud (35), $31,310 72-71-74-71—288 E

Sang-Moon Bae (29), $24,180 71-69-76-73—289 +1

Bob Estes (29), $24,180 71-69-75-74—289 +1

Luke Guthrie (29), $24,180 73-67-73-76—289 +1

J.J. Henry (29), $24,180 71-67-76-75—289 +1

Sean O’Hair (29), $24,180 69-76-69-75—289 +1

Jason Day (24), $18,154 71-74-68-77—290 +2

David Hearn (24), $18,154 75-71-71-73—290 +2

Charles Howell III (24), $18,154 73-69-73-75—290 +2

Graeme McDowell (24), $18,154 72-74-75-69—290 +2

Nick Watney (24), $18,154 69-76-72-73—290 +2

Chad Campbell (18), $14,738 77-67-75-72—291 +3

Graham DeLaet (18), $14,738 76-69-73-73—291 +3

Greg Owen (18), $14,738 74-73-71-73—291 +3

Tag Ridings (18), $14,738 70-74-73-74—291 +3

Matt Jones (18), $14,738 71-70-74-76—291 +3

David Lingmerth (18), $14,738 71-74-71-75—291 +3

Pat Perez (18), $14,738 71-75-70-75—291 +3

George Coetzee, $13,702 73-74-69-76—292 +4

Harris English (12), $13,702 75-72-73-72—292 +4

Tommy Gainey (12), $13,702 72-73-77-70—292 +4

Richard H. Lee (12), $13,702 73-70-72-77—292 +4

Vijay Singh (12), $13,702 71-68-75-78—292 +4

David Toms (12), $13,702 74-72-70-76—292 +4

Stewart Cink (8), $13,206 70-73-76-74—293 +5

Lee Westwood (8), $13,206 71-75-72-75—293 +5

Ben Crane (5), $12,834 70-74-71-79—294 +6

Jim Furyk (5), $12,834 71-74-75-74—294 +6

Justin Hicks (5), $12,834 74-71-77-72—294 +6

Ryo Ishikawa (5), $12,834 69-77-72-76—294 +6

Charlie Beljan (1), $12,400 76-71-73-75—295 +7

Lee Janzen (1), $12,400 73-73-71-78—295 +7

Boo Weekley (1), $12,400 72-70-76-77—295 +7

Robert Allenby (1), $12,090 73-74-74-75—296 +8

Nicholas Thompson (1), $12,090 74-72-75-75—296 +8

Doug LaBelle II (1), $11,904 73-73-77-74—297 +9

Billy Horschel (1), $11,780 72-73-69-85—299 +11

Rod Perry, $11,656 76-71-78-82—307 +19

NASCAR

NASCAR Sprint Cup Schedule-Winners

Through March 24

Feb. 16 — x-The Sprint Unlimited (Kevin Harvick)

Feb. 21 — x-Budweiser Duel 2 (Kyle Busch)

Feb. 21 — x-Budweiser Duel 1 (Kevin Harvick)

Feb. 24 — Daytona 500 (Jimmie Johnson)

March 3 — Subway Fresh Fit 500 (Carl Edwards)

March 10 — Kobalt Tools 400 (Matt Kenseth)

March 17 — Food City 500 (Kasey Kahne)

March 24 — Auto Club 400 (Kyle Busch)

April 7 — STP Gas Booster 500, Ridgeway, Va.

April 13 — NRA 500, Fort Worth, Texas

April 21 — STP 400, Kansas City, Kan.

April 27 — Toyota Owners 400, Richmond, Va.

May 5 — Aaron’s 499, Talladega, Ala.

May 11 — Bojangles’ Southern 500, Darlington, S.C.

May 18 — x-Sprint Showdown, Concord, N.C.

May 18 — x-NASCAR Sprint All-Star Race, Concord, N.C.

May 26 — Coca-Cola 600, Concord, N.C.

June 2 — Dover 400, Dover, Del.

June 9 — Pocono 400, Long Pond, Pa.

June 16 — Quicken Loans 400, Brooklyn, Mich.

June 23 — Toyota/Save Mart 350, Sonoma, Calif.

June 29 — Quaker State 400, Sparta, Ky.

July 6 — Coke Zero 400 powered by Coca-Cola, Daytona Beach, Fla.

July 14 — New Hampshire 300, Loudon, N.H.

July 28 — Crown Royal Presents The Your Hero’s Name Here 400 at The Brickyard, Indianapolis

Aug. 4 — GoBowling.com 400, Long Pond, Pa.

Aug. 11 — Cheez-It 355 at The Glen, Watkins Glen, N.Y.

Aug. 18 — Pure Michigan 400, Brooklyn, Mich.

Aug. 24 — Irwin Tools Night Race, Bristol, Tenn.

Sep. 1 — AdvoCare 500 at Atlanta, Hampton, Ga.

Sep. 7 — Federated Auto Parts 400, Richmond, Va.

Sep. 15 — GEICO 400, Joliet, Ill.

Sep. 22 — Sylvania 300, Loudon, N.H.

Sep. 29 — AAA 400, Dover, Del.

Oct. 6 — Hollywood Casino 400, Kansas City, Kan.

Oct. 12 — Bank of America 500, Concord, N.C.

Oct. 20 — Camping World RV Sales 500, Talladega, Ala.

Oct. 27 — Goody’s Fast Relief 500, Ridgeway, Va.

Nov. 3 — AAA Texas 500, Fort Worth, Texas

Nov. 10 — AdvoCare 500, Avondale, Ariz.

Nov. 17 — Ford EcoBoost 400, Homestead, Fla.

x-non-points race

Points Leaders

1. Dale Earnhardt Jr., 199.

2. Brad Keselowski, 187.

3. Jimmie Johnson, 183.

4. Carl Edwards, 164.

5. Greg Biffle, 164.

6. Kyle Busch, 163.

7. Kasey Kahne, 159.

8. Paul Menard, 154.

9. Joey Logano, 146.

10. Denny Hamlin, 145.

11. Matt Kenseth, 141.

12. Ricky Stenhouse Jr., 139.

13. Kurt Busch, 137.

14. Clint Bowyer, 137.

15. Kevin Harvick, 130.

16. Jamie McMurray, 125.

17. Aric Almirola, 125.

18. Jeff Gordon, 123.

19. Martin Truex Jr., 122.

20. Ryan Newman, 121.

21. Casey Mears, 118.

22. Tony Stewart, 108.

23. Marcos Ambrose, 107.

24. Jeff Burton, 105.

25. Mark Martin, 102.

26. J.J. Yeley, 92.

27. A J Allmendinger, 92.

28. Dave Blaney, 89.

29. Danica Patrick, 87.

30. Juan Pablo Montoya, 83.

31. Bobby Labonte, 82.

32. David Reutimann, 74.

33. David Ragan, 74.

34. David Gilliland, 64.

35. David Stremme, 63.

36. Travis Kvapil, 57.

37. Michael McDowell, 40.

38. Landon Cassill, 39.

39. Terry Labonte, 37.

40. Scott Speed, 32.

41. Michael Waltrip, 23.

42. Ken Schrader, 17.

43. Timmy Hill, 5.

44. Scott Riggs, 4.